ΠΑΟΚ

Game Night για το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και μεταγραφές σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ

Στην Game Night της Τετάρτης (12/05, 21:30) ο Παντελής Βλαχόπουλος μαζί με τους Θέμη Καίσαρη και Τσάρλυ θα συζητήσουν για το ντέρμπι Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, αλλά και για τις μεταγραφικές υποθέσεις σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1: Στον τελικό του Κυπέλλου ο Δικέφαλος του Βορρά

Ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την ΑΕΚ με γκολάρες των Κρμέντσικ και Ζίβκοβιτς έκανε την ανατροπή και πήρε την ανατροπή στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας όπου θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό διεκδικώντας το τρόπαιο στις 22/5.

Τη Μεγάλη Πέμπτη τα σπουδαία για τον ΠΑΟΚ

Ο Σάββας Τζιομπάνογλου γράφει για τη λευκή ισοπαλία του Δικεφάλου με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, σε ένα κακό παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ που είχε το μυαλό του στον ημιτελικό του Κυπέλλου με την ΑΕΚ.

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 0-0: Έμειναν στο μηδέν

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, ο Γκεστράνιους έκανε λάθος και δεν άφησε πλεονέκτημα σε φάση όπου το τριφύλλι βρήκε το γκολ και το ματς στην Τούμπα έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους γηπεδούχους να είναι οι κερδισμένοι της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 2-0: Άλμα με Ζίβκοβιτς

Ο ΠΑΟΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς που πέτυχε δύο τέρματα σε διάστημα 14 λεπτών επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-0 στην Τούμπα και πέρασε ξανά την ΑΕΚ ενώ πλησίασε τον Άρη.

ΠΑΟΚ - Άρης 2-2: Ζωντανός με Ίνγκασον, αυτοχειρία των "κιτρίνων"

Ο ΠΑΟΚ βρισκόταν μέχρι το 87' με την πλάτη στον τοίχο, αλλά με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ίνγκασον που μείωσε σε 2-1 και κέρδισε το πέναλτι για το 2-2, πήρε την ισοπαλία στο ντέρμπι με τον Άρη στην Τούμπα.

ΠΑΟΚ - Προμηθέας 69-76: Τεράστια νίκη-πρόκριση στην παράταση με σούπερ Τζέριαν Γκραντ

Ο Προμηθέας πήρε μία μεγάλη νίκη στην παράταση απέναντι στον ΠΑΟΚ με 76-69 και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Επιτροπή Εφέσεων: Αθώος ο ΠΑΟΚ για την υπόθεση πολυιδιοκτησίας

Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ απόφαση την αθώωση του ΠΑΟΚ για την υπόθεση πολυιδιοκτησίας με την Ξάνθη, όπως έγινε γνωστό το μεσημέρι της Τρίτης (09/02), με το σκεπτικό να βρίσκεται ήδη στα χέρια των ανθρώπων του Δικεφάλου.

ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης 2-2: Πλήρωσε την αστοχία του κόντρα στον εξαιρετικό Απόλλωνα

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Σμύρνης (2-2) όντας αρκετά άστοχος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στους φιλοξενούμενους που ήταν εξαιρετικοί στη διάρκεια των 90 λεπτών. (VIDEOS)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-2: Δεν έχασαν, αλλά "χάθηκαν"

Η ΑΕΚ προηγήθηκε δύο φορές μέσα στην Τούμπα, αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει ισάριθμες, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2 για τη 18η αγωνιστική της Super League Interwetten.

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-1: Διατήρησε το αήττητο με Μπα

Ο Ολυμπιακός με γκολ του Μπα στο 77' ισοφάρισε σε 1-1 τον ΠΑΟΚ, απέσπασε ισοπαλία στην Τούμπα, διατήρησε το +10 από τον Δικέφαλο αλλά και το αήττητο στη Super League Interwetten μετά από 16 αγωνιστικές. Δοκάρι στο 90'+3' ο Τζόλης, άνοιξε το σκορ ο Ίνγκασον.

ΠΑΟΚ - Βόλος 3-1: Ξαναχαμογέλασε με τριάρα και ανατροπή

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες επικρατώντας 3-1 του Βόλου για την 16η αγωνιστική της Super League Interwetten. Σβαμπ (29'), Ίνγκασον (65') και Κρμέντσικ (90') τα γκολ του Δικεφάλου, ο Κιάκος (11') το τέρμα των Θεσσαλών.

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-1: Τον έσωσε ο αρχηγός του

Ο ΠΑΟΚ έχασε πολλές ευκαιρίες στο Αλκαζάρ, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το φοβερό σόλο του Πινακά αλλά έφυγε από τη Λάρισα με το βαθμό (1-1) χάρη στον Βιεϊρίνια στο 90+6' και την εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Σβιντέρσκι.

Άρης - ΠΑΟΚ 1-0: Πήρε το ντέρμπι και ανέβηκε δεύτερος

Ο Άρης νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα, υποχρέωσε τον Δικέφαλο του Βορρά στην πρώτη του ήττα, τον προσπέρασε και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Ομόνοια - ΠΑΟΚ 2-1

Ομόνοια - ΠΑΟΚ 2-1: Ήττα και αποκλεισμός

Ο ΠΑΟΚ ήταν κακός, γνώρισε την ήττα (2-1) από την Ομόνοια στο ΓΣΠ και σε συνδυασμό με τη νίκη της Αϊντχόφεν στη Γρανάδα αποκλείστηκε μαθηματικά από τη συνέχεια του Europa League.

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν 4-1: Μαγεία με Γκαρσία

Ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά με τέσσερα γκολ στο πρώτο 20λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου έφθασε σε επική ανατροπή και συνέτριψε με 4-1 Αϊντχόφεν. Στη δεύτερη θέση ο Δικέφαλος.

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 1-3: Ντεμπούτο Γκαρσία με το αριστερό του Νινούα

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Παναιτωλικού εκτός έδρας στο ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο της ομάδας της Θεσσαλονίκης με τον Νινούα με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ με το αριστερό να δίνει το προβάδισμα με 2-1 στους φιλοξενούμενους στο 88'.

SUPERLEAGUE 2020-2021 / ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1: Ο Μουργκ έκανε του κεφαλιού του

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ανσαριφάρντ στο 23', αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ στο 89ο λεπτό με τον Τόμας Μουργκ που είχε περάσει ως αλλαγή.

Κρασνοντάρ - ΠΑΟΚ 2-1: Έχασε αλλά δεν χάθηκε

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με το μυτάκι του Πέλκα, αλλά δέχθηκε την ανατροπή και την ήττα (2-1) από την Κρασνοντάρ και θα διεκδικήσει στην Τούμπα την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Χαμένο πέναλτι και δοκάρι ο Δικέφαλος.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ CHAMPIONS LEAGUE / ΠΑΟΚ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ

ΠΑΟΚ: Μεγάλη πρόκριση, 2-1 τη Μπενφίκα

Ο Δημήτρης Γιαννούλης και οι... Ζίβκοβιτς οδήγησαν τον ΠΑΟΚ στα playoffs του Chamions League. Ο Δικέφαλος θριάμβευσε με 2-1 επί της Μπενφίκα και κόντρα στην Κράσνονταρ θα κυνηγήσει το όνειρο των ομίλων.

Ολυμπιακός

Κλήρωση playoffs Champions League: Με Ομόνοια ή Ερυθρό Αστέρα ο Ολυμπιακός

Το νικητή του ζευγαριού Ομόνοια - Ερυθρός Αστέρας θα αντιμετωπίσει στα playoffs του Champions League ο Ολυμπιακός, ενώ ο ΠΑΟΚ, σε περίπτωση που αποκλείσει την Μπενφίκα, θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ.

Η κλήρωση του Champions League: Ο ΠΑΟΚ με την Μπενφίκα

Το εμπόδιο της Μπενφίκα καλείται να περάσει ο ΠΑΟΚ στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, σε μονό παιχνίδι που θα διεξαχθεί στις 15 ή 16 Σεπτεμβρίου στην Τούμπα. Αναλυτικά τα ζευγάρια.

LIVE: ΠΑΟΚ - Μπεσίκτας

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Μπεσίκτας στην Τούμπα στα πλαίσια του β' προκριματικού γύρου του Champions League. Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ζωντανά στο Sport24.gr.

Κορονοϊός: Δεύτερο κρούσμα στον ΠΑΟΚ

Μετά τον Μίροσλαβ Στοχ, νέο κρούσμα κορονοϊού υπήρξε στον ΠΑΟΚ, κάτι που έγινε γνωστό λίγο πριν την αναχώρηση του Δικεφάλου στο Πήλιο όπου θα διεξαχθεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του.