Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Πέμπτη φορά νικητής ο Παναγιώτης Καραΐσκος

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας Eurokinissi Sports

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος έκανε το back to back και τερμάτισε πρώτος και στον φετινό Ημιμαραθώνιο της Αθήνας, ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε 1:07:59.

Το πρωί της Κυριακής (19/03) πραγματοποιήθηκε ο Ημιμαραθώνιος της Αθήνας, με 19.000 δρομείς να έχουν δηλώσει συμμετοχή.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος διατήρησε τον τίτλο του στη διαδρομή για ακόμα μια χρονιά, τερματίζοντας πρώτος σε 1:07:59, κι έφτασε συνολικά τις πέντε προσωπικές νίκες.

Ο Δημήτρης Τσάκαλος κατέλαβε, όπως και πέρυσι, τη δεύτερη θέση με χρόνο 1:08:07, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε ο νικητής του Αυθεντικού Μαραθωνίου Αθήνας Χαράλαμπος Πιτσώλης με 1:08:33.

Οι Παναγιώτης Καραΐσκος, Δημήτρης Τσάκαλος και Χαράλαμπος Πιτσώλης στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας Eurokinissi Sports

Πρώτη στις γυναίκες τερμάτισε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου με 1:17:46 το οποίο αποτελεί και ατομικό της ρεκόρ.

Η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας Eurokinissi Sports

Στη δεύτερη θέση η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου με 1:18:28, ενώ στην τρίτη θέση η Σταματία Νούλα με 1:21:13