Ρεάλ – Μάντσεστερ Σίτι: Απίθανη ανατροπή και 2-1 με γκολ σε ένα λεπτό από Καμαβινγκά και Ροντρίγκο

Διαβάζεται σε 1'
AP Photo/Jose Breton

Η Ρεάλ έφερε τα πάνω κάτω στο πρώτο τέταρτο του αγώνα με τη Μάντσεστερ Σίτι και με δύο γκολ σε ένα λεπτό προηγήθηκε με 2-1.

Η Ρεάλ Μαδρίτης δέχθηκε γκολ στα 108 δευτερόλεπτα του προημιτελικού Champions League κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, όμως στο 14′ το “Σαντιάγο Μπερναμπέου” ήταν στο πόδι λόγω ανατροπής.

Όπως μεταδίδει το Sport24, αρχή έγινε με σουτ του Εντουαρντό Καμαβινγκά στο 12′, όταν ο Γάλλος σούταρε εκτός περιοχής και η μπάλα κόντραρε στον Ρουμπέν Ντίας πριν καταλήξει στα δίχτυα για το 1-1.

Ύστερα από ένα λεπτό και μια αλλαγή κατοχής, ο Βινίσιους έδωσε γρήγορα στον Ροντρίγκο που έτρεξε στην πλάτη της άμυνας, μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και όταν τον έφτασαν δύο αντίπαλοι, πλάσαρε αδύναμα, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε δίπλα από τα πόδια του Στέφαν Ορτέγκα για το 2-1.