Ποδόσφαιρο: Απίστευτο σκορ σε αγώνα στην Τσεχία-Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν… 9-5

Διαβάζεται σε 1'

Το ματς της εβδομάδας έγινε στο Λέτνα Στάντιον της πόλης Ζλιν, με την τοπική ομάδα να βάζει πέντε γκολ, αλλά να δέχεται εννέα από τη Μλάντα Μπόλεσλαβ για την πρώτη κατηγορία της Τσεχίας.

Το ματς της Ζλιν με τη Μλάντα Μπόλεσλαβ δεν ήταν στα… ραντάρ των φίλων του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου το Σάββατο (21/10), όμως το αποτέλεσμά του κάνει ήδη τον γύρο της ηπείρου καθώς οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 9-5 (!!!) σε ενενηντάλεπτο στο οποίο καταγράφηκαν 18 σουτ στον στόχο.

Οπως αναφέρει το Sport24.gr η ουραγός Ζλιν προηγήθηκε με 3-1 στο 46′, ακριβώς με την έναρξη του β’ μέρους δηλαδή, ωστόσο από εκείνο το σημείο κι έπειτα η Μλάντα έκανε την αντεπίθεσή της. Το 3-5 έγινε στο 60′ και στη συνέχεια ο αγώνας έμοιαζε κατηφορικός για τους γηπεδούχους που είχαν πάντως την κατοχή (52%-48%) στο δεύτερο μέρος, αλλά τον τερματοφύλακά τους μάλλον σε κακό απόγευμα.

Η διακύμανση του αγώνα
11′ Μάρετσεκ 0-1
13′ Φαντίς 1-1
15′ Γιανέτσκι 2-1
46′ Μπάρτοσακ 3-1
49′ Κουσέι 3-2
51′ Γιάβο 3-3
53′ Γιάβο 3-4
60′ Μάρετσεκ 3-5
64′ Βουκαντίνοβιτς 4-5
78′ Ματεγιόβσκι 4-6
83′ Γιουσούφ Χελάλ 4-7
85′ Κόβινιτς 5-7
87′ Κουσέι 5-8
90+6′ Τζον 5-9