ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Θετικός στον κορονοϊό ο Ροναλντίνιο

Ο Ροναλντίνιο ανακοίνωσε ότι προσβλήθηκε από κορονοϊό, λίγο προτού δώσει το παρών σε εκδήλωση στο Μπέλο Οριζόντε. Ο Βραζιλιάνος, που τέθηκε σε καραντίνα, ανέφερε ότι είναι ασυμπτωματικός.

Χέρενφεϊν: Μήνυμα κατά του παιδικού καρκίνου με 15.000 αρκουδάκια στις κερκίδες

Η Χέρενφεϊν, το Ίδρυμα KiKa και η φαρμακευτική εταιρεία MSD ένωσαν τις δυνάμεις τους και υπενθύμισαν στον κόσμο πως τα μικρά παιδιά δεν πρέπει να νιώθουν μόνα τους στον δύσκολο αυτό αγώνα.

Champions League: Ολυμπιακός - Μαρσέιγ

LIVE: Ολυμπιακός - Μαρσέιγ

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Μαρσέιγ για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Μπορείτε να παρακολουθήσετε λεπτός προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr.

SUPERLEAGUE 2020-2021 / ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1: Ο Μουργκ έκανε του κεφαλιού του

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ανσαριφάρντ στο 23', αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ στο 89ο λεπτό με τον Τόμας Μουργκ που είχε περάσει ως αλλαγή.

Ολυμπιακός - Ατρόμητος 4-0: Κυκλοφορεί και οπλοφορεί ο Αραμπί

Ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική της Super League Interwetten. Όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, χατ τρικ ο Αραμπί, ο Χασάν είχε κάνει το 2-0. Με δέκα παίκτες από το 30' (αποβολή Μάτις) οι Περιστεριώτες.

Κλήρωση Champions League: Με Πόρτο, Μάντσεστερ Σίτι και Μαρσέιγ ο Ολυμπιακός

To απόγευμα της Πέμπτης (01/10) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων του Champions League, με τον Ολυμπιακό να κληρώνεται στο 3ο γκρουπ μαζί με Πόρτο, Μάντσεστερ Σίτι και Μαρσέιγ. Αναλυτικά οι οχτώ όμιλοι.

LIVE: Ομόνοια - Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός καλείται να υπερασπιστεί στο ΓΣΠ απέναντι στην Ομόνοια το υπέρ του 2-0 από τον πρώτο αγώνα και να προκριθεί στους ομίλους του Champions League. Μπείτε στο LIVE του Sport24.gr.

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ - ΑΕΚ

Σεντ Γκάλεν - ΑΕΚ 0-1: Απόδραση από την Ελβετία και τώρα... Βόλφσμπουργκ

H AEK κατάφερε να αποδράσει με τη νίκη από την έδρα της Σεντ Γκάλεν (0-1) με γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα (71') και πήρε την πρόκριση για τα playoffs του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Βόλφσμπουργκ.

Κορονοϊός: Θετικός ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς

Θετικός στον κορονοϊό διαγνώσθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (24/09) ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς, ο οποίος θα χασει την αποψινή αναμέτριση κόντρα στη Μπόντο Γκλιμτ στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League.

Ολυμπιακός - Ομόνοια

Ολυμπιακός - Ομόνοια 2-0: Κουνάει σεντόνι με Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί

Τα βρήκε σκούρα ο Ολυμπιακός απέναντι στην Ομόνοια, αλλά βρήκε και δύο γκολ στο τελευταίο 20άλεπτο με Βαλμπουενά από την άσπρη βούλα (69') και Ελ Αραμπί (90+2') που άνοιξαν διάπλατα το δρόμο της πρόκρισης στους ομίλους του Champions League.

Σκάνδαλο με Σουάρες: Εξαπάτησε για να πάρει την ιταλική υπηκοότητα

Σύμφωνα με τα ιταλικά ΜΜΕ, ο Λουίς Σουάρες προέβη σε παρατυπίες κατά τη διάρκεια της εξέτασης για το ιταλικό διαβατήριο, εξαπατώντας προκειμένου να αποκτήσει την υπηκοότητα.

Βόλος - Άρης 0-1: Αντίδραση και 2/2 με Μπρούνο Γκάμα

Ο Άρης επικράτησε εκτός έδρας (0-1) του Βόλου σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στα ισάριθμα πρώτα ματς της Super League Interwetten.

Μίχαελ Ένινγκ

Άρης: Τέλος ο Ένινγκ

Ο Μίχαελ Ένινγκ αποτελεί παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του Άρη ύστερα από τον οδυνηρό αποκλεισμό από την Κόλος Κοβαλίβκα, με τον Απόστολο Τερζή να αναλαμβάνει χρέη υπηρεσιακού τεχνικού.

ΑΕΚ και Ολυμπιακός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας

LIVE: ΑΕΚ - Ολυμπιακός

ΑΕΚ και Ολυμπιακός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας (21.00). Live λεπτό προς λεπτό όσα συμβαίνουν στο Πανθεσσαλικό.

Τελικός Κυπέλλου: Επεισόδια οπαδών της ΑΕΚ με την Αστυνομία στον Βόλο

Λίγες ώρες πριν από την έναρξη του τελικού του Κυπέλλου, οπαδοί με διακριτικά της ΑΕΚ επιχείρησαν να προσεγγίσουν το ξενοδοχείο που διαμένει η αποστολή του Ολυμπιακού, με την αστυνομία να τους απωθεί κάνοντας χρήση δακρυγόνων.

Εκτός εθνικής Αγγλίας Γκρίνγουντ-Φοντέν: Έφεραν γυναίκες στο ξενοδοχείο

Σκάνδαλο στην Εθνική Αγγλίας. Ο Σάουθγκεϊτ διχώνει Μέισον Γκρίνγουντ και Φιλ Φόντεν από την αποστολή, καθώς έφεραν γυναίκες στο ξενοδοχείο στο οποίο έμενε η ομάδα για τον αγώνα με την Ισλανδία.

Άδειες κερκίδες

Κορονοϊός: Πόσο έριξε την αξία των μεγάλων σταρ του ποδοσφαίρου

Μέσι, Νεϊμάρ, Εμπαπέ, Στέρλινγκ και Σαλάχ είδαν την αξία τους να "γκρεμίζεται". Στον αντίποδα όμως, υπήρξαν και ποδοσφαιριστές που άντεξαν τους "κραδασμούς", με το μέλλον όμως να είναι αχαρτογράφητο για όλους.

Σλοβενία - Ελλάδα 0-0: Κέρδος η συνέχιση του αήττητου σερί

Η Εθνική έμεινε στη λευκή ισοπαλία σε ένα μέτριο παιχνίδι εκτός έδρας με τη Σλοβενία, επέκτεινε το αήττητο σερί της στα τέσσερα ματς και πλέον κοιτάζει τον κυριακάτικο αγώνα στο Κόσσοβο για την 2η αγωνιστική του Nations League.

Κροατία Κ21 - Ελλάδα Κ21 5-0: Συντριβή για τις Ελπίδες

Η Εθνική Ελπίδων της Ελλάδας συνετρίβη εκτός έδρας (5-0) από την αντίστοιχη της Κροατίας για τα προκριματικά του Eυρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2021. Κάκιστο πρώτο ημίχρονο από τους διεθνείς στην πρώτη τους ήττα. Είχε δοκάρι ο Καμπετσής.

Ολυμπιακός

Κλήρωση playoffs Champions League: Με Ομόνοια ή Ερυθρό Αστέρα ο Ολυμπιακός

Το νικητή του ζευγαριού Ομόνοια - Ερυθρός Αστέρας θα αντιμετωπίσει στα playoffs του Champions League ο Ολυμπιακός, ενώ ο ΠΑΟΚ, σε περίπτωση που αποκλείσει την Μπενφίκα, θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ.

Ο Μάξι Λοβέρα

ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Αναβάλλεται ο τελικός Κυπέλλου λόγω κρούσματος κορονοϊού στον Λοβέρα

Ο προγραμματισμένος για την Κυριακή (30/8, 21:00) τελικός του Κυπέλλου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό αναβάλλεται λόγω κρούσματος κορονοϊού στον Μάξι Λοβέρα.

Μέσι: Fake το fax που κυκλοφόρησε

Ο Λιονέλ Μέσι έστειλε fax στη Μπαρτσελόνα, ενημερώνοντάς την για τις προθέσεις του να αποχωρήσει από τη Μπαρτσελόνα, αλλά όχι το συγκεκριμένο που έχει κυκλοφορήσει στο διαδίκτυο.

Μέσι: Γιατί έστειλε fax και όχι email στη διοίκηση της Μπαρτσελόνα

Ο Λιονέλ Μέσι θέλει να αποτελέσει άμεσα παρελθόν από τη Μπαρτσελόνα, στέλνοντας fax στη διοίκηση των Καταλανών. Τι είναι όμως το burofax που έστειλε ο Αργεντινός σούπερ σταρ και γιατί προτίμησε αυτόν τον τρόπο; Διαβάστε αναλυτικά.

Δίκη Μαγκουάιρ: "Οι αστυνομικοί με κλώτσησαν και μου είπαν ότι τελείωσε η καριέρα μου"

Λεπτομέρειες βγαίνουν μέσα από τη δίκη του Χάρι Μαγκουάιρ στη Σύρο, μετά την σύλληψή του ύστερα από καυγά με συμπατριώτες του και έχοντας χτυπήσει μαζί με την παρέα του αστυνομικό. Η καταγγελία του για κλωτσιές στο τμήμα και η απόπειρα δωροδοκίας.

Παρί - Μπάγερν 0-1: Ο Κομάν χάρισε στους Βαυαρούς το Champions League

Η Μπάγερν νίκησε 1-0 στον τελικό Champions League της Λισαβόνας την Παρί Σεν-Ζερμέν με το γκολ του Κομάν στο 59ο λεπτό και πανηγύρισε - η πρώτη που το κάνει μόνο με νίκες - το έκτο της τρόπαιο. Τρεμπλ για τους Βαυαρούς σε μια τρελή χρονιά.