Πανελλήνιες 2020: Πρεμιέρα σήμερα για τα ειδικά μαθήματα με Αγγλικά

Στιγμιότυπο από εξεταστικό κέντρο
Στιγμιότυπο από εξεταστικό κέντρο EUROKINISSI

Αναλυτικά το πρόγραμμα των εξετάσεων των ειδικών μαθημάτων - Η λίστα με τα εξεταστικά κέντρα σε Αθήνα και περιφέρεια.

Ξεκινούν σήμερα, Τετάρτη 1η Ιουλίου, οι εξετάσεις των πανελλαδικά εξεταζομένων ειδικών μαθημάτων, με τα Αγγλικά. Οι εξετάσεις θα συνεχιστούν στις 2 και 3 Ιουλίου για το Ελεύθερο και το Γραμμικό Σχέδιο, αντίστοιχα. Αυτή η πρώτη εβδομάδα εξετάσεων των ειδικών μαθημάτων θα ολοκληρωθεί με την εξέταση των Ιταλικών (4 Ιουλίου). Θα ακολουθήσουν οι εξετάσεις στα Γερμανικά (6/7), τα Γαλλικά (7/7) και τα Ισπανικά (8/7).

Οι υπόλοιπες ημέρες θα είναι αφιερωμένες στην εξέταση των μουσικών ειδικών μαθημάτων: Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Δεξιοτήτων (10/7), Μουσική Αντίληψη και Γνώση (11/7) και Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία (13/7).

Υπενθυμίζεται, ότι η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα των Ξένων Γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις ώρες. Για το Ελεύθερο και Γραμμικό Σχέδιο είναι έξι ώρες. Η εξέταση του ειδικού μαθήματος «Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων» είναι κατά προσέγγιση 20 λεπτά, ενώ για το μουσικό μάθημα «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» η εξέταση της φωνητικής ή οργανικής μουσικής διαρκεί από 2 έως 6 λεπτά για κάθε υποψήφιο. Όσον αφορά στο μάθημα «Μουσική Αντίληψη και Γνώση», η εξέταση στο αντικείμενο της Μουσικής Αντίληψης έχει διάρκεια 30 λεπτών, ενώ η εξέταση στο αντικείμενο της Μουσικής Γνώσης έχει διάρκεια 2 ωρών.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι η διεξαγωγή των Υγειονομικών Εξετάσεων και της Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού θα πραγματοποιείται έως και τις 10 Ιουλίου.

Τα εξεταστικά κέντρα

Α) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ» και «ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 8 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Νικοπόλεως 33, Τ.Κ. 11253 – Αθήνα, Πλ. Κολιάτσου), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΓΚΑ.

  2. Στο Ε.Κ. του 18 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Δαίρπφελδ 11, Τ.Κ. 11144 – Αθήνα, Άνω Πατήσια), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΓΚΕ έως και ΚΑΣΣ.

  3. Στο Ε.Κ. του 16 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Πανόρμου και Λαρίσης 47, Τ.Κ. 11524 – Αθήνα, Αμπελόκηποι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΑΣΤ έως και ΜΑΝΤΑ.

  4. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1ου Γενικού Λυκείου Χαλανδρίου - 1 Γυμνασίου Χαλανδρίου (Διονύσου 20 και Καλλισπέρη, Τ.Κ. 152 34 - Χαλάνδρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΑΝΤΖ έως και ΜΠΑΡΔ.

  5. Στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Αμαρουσίου (Λ. Κηφισίας 213, Τ.Κ. 151 24 - Μαρούσι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΠΑΡΜ έως και ΠΑΡΑ.

  6. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1 Γενικού Λυκείου Παπάγου - 1 Γυμνασίου Παπάγου (Κύπρου 4, Τ.Κ. 15669 - Παπάγου) όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΑΡΟ έως και ΤΣΙΡ.

  7. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1 Γενικού Λυκείου Αγίου Δημητρίου - 1 Γ/σίου Αγίου Δημητρίου (Στρ. Παπάγου 23, Τ.Κ. 17343 - Άγιος Δημήτριος), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΤΣΙΤ έως και Ψ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 57 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Αστραπόγιαννου 3 και Βολανάκη, Τ.Κ. 11526 – Αθήνα, Ερυθρός Σταυρός), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΚΟΤΣ.

  2. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 4 Γενικού Λυκείου Καλλιθέας – 10 Γ/σίου Καλλιθέας (Ελευθερίου Βενιζέλου 175, Τ.Κ. 176 73 - Καλλιθέα), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΟΤΤ έως και ΡΗ.

  3. Στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Πειραιά (Πυθαγόρα 22 και Τζαβέλλα, Τ.Κ. 18533 - Πειραιάς), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΡΙ έως και Ψ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 14 Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Θεμιστοκλή Σοφούλη 13 και Γεωργίου Παπανδρέου, Τ.Κ. 54655 - Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΔΡΑ.

  2. Στο Ε.Κ. του 30 Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Στρατηγού Γενναδίου 53, Τ.Κ. 54250 - Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΕΖΑ έως και ΚΟΥΤ.

  3. Στο Ε.Κ. του 4 Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς (Μ. Αλεξάνδρου και Αν. Θράκης, Τ.Κ. 55134 – Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΡΑ έως και ΟΙΧ.

  4. Στο Ε.Κ. του 3 Γενικού Λυκείου Ευόσμου (Παπάγου και Θεοδώρας, Τ.Κ. 56224 – Εύοσμος, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΟΝΜ έως και ΡΩ.

  5. Στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Σταυρούπολης (Πεσόντων Ηρώων 2, Τ.Κ. 56430 – Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΣΑΒ έως και ΤΡΥ.

  6. Στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Ελευθερίου - Κορδελιού (25Μαρτίου 2, Τ.Κ. 56334 – Κορδελιό, Θεσσαλονίκη) όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΤΣΑ έως και Ψ.

δ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου (Ασκούτση 62, Τ.Κ. 74100 - Ρέθυμνο).

ε)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 4 Γενικού Λυκείου Πατρών (Αρόης 11 Τ.Κ. 26331 - Πάτρα), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΜΗ.

  2. Στο Ε.Κ. του 8 Γενικού Λυκείου Πατρών (Αλοννήσου 109, Τ.Κ. 26334 - Πάτρα), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΙ έως και Ψ.

στ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΞΑΝΘΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Ξάνθης (Ν. Ματσούκα 1, Τ.Κ. 67132 - Ξάνθη).

Β) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 16 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Πανόρμου και Λαρίσης 47, Τ.Κ. 11524 – Αθήνα, Αμπελόκηποι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΚΑΡΙ.

  2. Στο Ε.Κ. του 5 Γενικού Λυκείου Ηλιούπολης (Λ. Βουλιαγμένης 525, Τ.Κ. 16341 - Ηλιούπολη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΑΡΚ έως και ΠΑΝ.

  3. Στο Ε.Κ. του 5 Γενικού Λυκείου Περιστερίου (Αγ. Αναστασίας και Τηλεμάχου, Τ.Κ. 12136 - Περιστέρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΑΠ έως και Ψ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 20 Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Κλεάνθους 30, Τ.Κ. 54453 - Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΙΩΑ.

  2. Στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Συκεών (Επταπυργίου 150, Τ.Κ. 56626 - Συκιές, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΙΩΣ έως και ΜΕΛ.

  3. Στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Ευόσμου (Νεμέας και Θάλειας, Τ.Κ. 56224 – Εύοσμος, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΕΜ έως και ΣΑΚ.

  4. Στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Συκεών (Σπάρτακου 24, Τ.Κ. 56625 – Συκιές, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΣΑΛ έως και Ψ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

 Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 3 Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου (Λ. Κουντουριώτη 1, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Πατρών (Ανθούπολη, Τ.Κ. 26443 – Πάτρα)

ε) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΞΑΝΘΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Ξάνθης (Ν. Ματσούκα 1, Τ.Κ. 67132 - Ξάνθη).

Γ) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΓΑΛΛΙΚΑ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 9 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Τρώων 2, Τ.Κ. 11851 – Αθήνα, Θησείο), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και Η.

  2. Στο Ε.Κ. του 26 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Μαρασλή 10, Τ.Κ. 10676 – Αθήνα, Κολωνάκι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Θ έως και ΛΟΥ.

  3. Στο Ε.Κ. του 16 Γενικού Λυκείου Αθηνών (Πανόρμου και Λαρίσης 47, Τ.Κ. 11524 – Αθήνα, Αμπελόκηποι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΛΥ έως και ΠΙ.

  4. Στο Ε.Κ. του 9 Γενικού Λυκείου Περιστερίου (Πελασγών 42, Τ.Κ. 12135 - Περιστέρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΛ έως και Ψ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 3 Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Αποστόλου Παύλου 28, Τ.Κ. 54634 - Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΜΠΙ.

  2. Στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Σταυρούπολης (Παπανικολή 42, Τ.Κ. 56430 – Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΠΟ έως και Χ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

 Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 3 Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου (Λ. Κουντουριώτη 1, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 7 Γενικού Λυκείου Πατρών (Σουνίου 111-115, Τ.Κ. 26333 – Πάτρα)

ε) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΞΑΝΘΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Ξάνθης (Ν. Ματσούκα 1, Τ.Κ. 67132 - Ξάνθη).

Δ) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΑΡΜΟΝΙΑ»

 α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 10 Γενικού Λυκείου Περιστερίου (Ιωαννίνων 82, Τ.Κ. 12137 - Περιστέρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και Κ.

  2. Στο Ε.Κ. του 1 Γενικού Λυκείου Πετρούπολης (Ανατολικής Ρωμυλίας και Θεσσαλίας - Τ.Κ. 13231 - Πετρούπολη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Λ έως και Χ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 2ου Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Ικτίνου 5, Τ.Κ. 54622 - Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΜΗ.

  2. Στο Ε.Κ. του 3ου Γενικού Λυκείου Πολίχνης (αρχή Κηφισίας, Τ.Κ. 56532 – Πολίχνη, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΙ έως και Χ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

 Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του Πειραματικού Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου Πανεπιστημίου Κρήτης  (Μαρκέλου & Σάθα, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του Μουσικού Γυμνασίου Πατρών (πάροδος ΕΒ 30, Εγλυκάδα, Τ.Κ. 26335 – Πάτρα)

ε) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΞΑΝΘΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Ξάνθης (Ν. Ματσούκα 1, Τ.Κ. 67132 - Ξάνθη).

Ε) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 5 Γενικού Λυκείου Νέας Ιωνίας (Εμμανουήλ Παππά 6 και Φιλελλήνων, Τ.Κ. 14234 - Νέα Ιωνία), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΚΟΛ.

  2. Στο Ε.Κ. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων – αίθουσα «Jacqueline de Romilly» (Α. Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 15180, Μαρούσι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΟΜ έως και Χ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του Μουσικού Σχολείου Θεσσαλονίκης (Προέκταση Εγνατίας 118, Τ.Κ. 55535 – Πυλαία, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΚΑΠ.

  2. Στο Ε.Κ. του 1 Επαγγελματικού Λυκείου Καλαμαριάς (Κωνσταντίνου Καραμανλή και Μακεδονίας, Τ.Κ. 55134 – Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΑΡ έως και ΠΑΠ.

3 Στο Ε.Κ. του 2 Γενικού Λυκείου Νεάπολης (Στρατόπεδο Στρεμπενιώτη, Τ.Κ. 56701 – Νεάπολη, Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΑΡ  έως και Χ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

 Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του Πειραματικού Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου Πανεπιστημίου Κρήτης  (Μαρκέλου & Σάθα, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 4 Γενικού Λυκείου Αγρινίου (Αγ. Κωνσταντίνος Αγρινίου, Τ.Κ. 30027 – Αγρίνιο)

ε) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Διεύθυνσης  Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΞΑΝΘΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Ξάνθης (Ν. Ματσούκα 1, Τ.Κ. 67132 - Ξάνθη).

ΣΤ) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΙΤΑΛΙΚΑ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 2  Γενικού Λυκείου Νέας Σμύρνης – 2 Γυμνασίου Νέας Σμύρνης – 3 Γενικού Λυκείου Νέας Σμύρνης – 3 Γυμνασίου Νέας Σμύρνης (Νικομηδείας 7-9, Τ.Κ. 17124 – Νέα Σμύρνη)

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 15  Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Καρόλου Ντηλ 24, Τ.Κ. 54623 – Θεσσαλονίκη)

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

 Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 3  Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου (Λ. Κουντουριώτη 1, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 6 Γενικού Λυκείου Πατρών (Νόρμαν 57, Τ.Κ. 26223 – Πάτρα)

Ζ) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΙΣΠΑΝΙΚΑ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του Προτύπου Γενικού Λυκείου Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά (Σωτήρος Διός 17, Τ.Κ. 18535 - Πειραιάς) όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΜΕ.

  2. Στο Ε.Κ. 3 Γενικού Λυκείου Πειραιά (Κ. Μαυρομιχάλη 14 και Παπαστράτου, Τ.Κ. 18545 - Πειραιάς), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΙ έως και Χ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 31  Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Αναξιμάνδρου 79, Τ.Κ. 54250 – Θεσσαλονίκη)

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΚΡΗΤΗΣ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 3  Γενικού Λυκείου Ρεθύμνου (Λ. Κουντουριώτη 1, Τ.Κ. 74132 - Ρέθυμνο).

δ)  Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ και ΗΠΕΙΡΟΥ:

Όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν στο Ε.Κ. του 12 Γενικού Λυκείου Πατρών (Ελ. Βενιζέλου 196, Τ.Κ. 26335 – Πάτρα)

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

Α) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΑΓΓΛΙΚΑ», «ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ» και «ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ»

α) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α’ ΑΘΗΝΑΣ, Β’ ΑΘΗΝΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ καθώς και των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΚΡΗΤΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο  συγκρότημα του 59  Γενικού Λυκείου Αθηνών και του 59 Γυμνασίου Αθηνών  (Σεκούνδου 10, τκ 11143 Άνω Πατήσια).

β) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ΄ ΑΘΗΝΑΣ, Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΠΕΙΡΑΙΑ καθώς και των  Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο  50 Γυμνάσιο Αθηνών και στο παρακείμενο 50  Γενικού Λυκείου Αθηνών (Χατζηαποστόλου 74-76 και Δόρδου, τκ 10443 Αθήνα).

γ) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 2 Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς (Θεμιστοκλή Σοφούλη 114, ΤΚ 55131).

Β) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ» και «ΑΡΜΟΝΙΑ»

α) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΚΡΗΤΗΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ,  εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο  συγκρότημα του 59  Γενικού Λυκείου Αθηνών και του 59 Γυμνασίου Αθηνών  (Σεκούνδου 10, τκ 11143 Άνω Πατήσια).

β) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 2 Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς (Θεμιστοκλή Σοφούλη 114, ΤΚ 55131).

 Γ) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΓΑΛΛΙΚΑ»

α) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΚΡΗΤΗΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο  50 Γυμνάσιο Αθηνών και στο παρακείμενο 50  Γενικού Λυκείου Αθηνών (Χατζηαποστόλου 74-76 και Δόρδου, τκ 104443 Αθήνα).

β) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 2 Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς (Θεμιστοκλή Σοφούλη 114, ΤΚ 55131).

Δ) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ»

α) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΚΡΗΤΗΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 5  Γενικό Λύκειο Νέας Ιωνίας (Εμμανουήλ Παππά 6 & Φιλελλήνων, Νέα Ιωνία, ΤΚ 142 34).

β) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των των  Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 2  Γενικό Λύκειο Νεάπολης (Στρατόπεδο Στρεμπενιώτη, Τ.Κ. 567 01 - Νεάπολη Θεσσαλονίκης).

Ε) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΙΤΑΛΙΚΑ»

α) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΚΡΗΤΗΣ, ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο κτήριο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Ανδρέα Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 151 80 - Μαρούσι, Ισόγειο, Πτέρυγα Δ).

β) Οι υποψήφιοι που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των των  Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΗΠΕΙΡΟΥ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο 2 Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς (Θεμιστοκλή Σοφούλη 114, ΤΚ 55131).

ΣΤ) Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΙΣΠΑΝΙΚΑ»

Όλοι οι υποψήφιοι εξετάζονται από την Επιτροπή Εξέτασης ατόμων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που εδρεύει στο κτήριο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Ανδρέα Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 151 80 - Μαρούσι, Ισόγειο, Πτέρυγα Δ).

Πηγή: 

Με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ: Πανελλήνιες 2020, Πανελλήνιες
SHARE:

24Media Network