Κορονοϊός: Ξέχασαν τα μέτρα στην Όσναμπρικ μετά την ισοφάριση στις καθυστερήσεις

Οι πανηγυρισμοί των παικτών της Όσναμπρικ glomex

Το γερμανικό πρωτάθλημα σε πρώτη και δεύτερη κατηγορία έχει ξεκινήσει κανά με κάποια μέτρα που πρέπει να τηρούνται ακόμα και μετά την επίτευξη ενός γκολ ελέω κορονοϊού μόνο που αυτά πήγαν περίπατο.

Το πρωτάθλημα στη Γερμανία σε πρώτη και δεύτερη κατηγορία έχει ξεκινήσει και πάλι με τις ομάδες να πρέπει να τηρούν κάποια μέτρα λόγω του κορονοϊού κατα τη διάρκεια του αγώνα και τα γήπεδα να είναι άδεια από θεατές. Tην Κυριακή (17/5) η πρωτοπόρος της δεύτερης κατηγορίας στη Γερμανία Μπίλεφελντ υποδέχθηκε την Όσναμπρικ, η οποία “παλεύει” να μείνει στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ήταν 1-0 μπροστά στο σκορ από το 17′ με γκολ του Κλος, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 90’+4′ με τον Άλβαρες.

Μετά το 1-1, οι απαγορεύσεις λόγω κορονοϊού πήγαν… περίπατο! Αργότερα βέβαια, οι ποδοσφαιριστές έκαναν τις απαραίτητες χειραψίες με τους αγκώνες.